یک راه ساخت محلول لوله بازکن بی خطر خانگی استفاده از نشاسته و سرکه است با استفاده از این محلول به دلیل بی خطر بودن و نداشتن هیچگونه مواد شیمیایی قابل تولید است است در این مقاله روش ساخت این محلول لوله بازکن خانگی را برای شما شرح خواهیم داد

 

برخی از افراد تمایل دارند در صورتی که لوله های آشپزخانه و یا حمام آنها گرفته باشد با یک لوله کش مجرب تماس گرفته و این کار را بر عهده و قرار دهند.با این حال ممکن است در بعضی از مواقع دسترسی به لوله کش میسر نباشد به همین دلیل باید خودتان اقدام کنید

مواد لازم برای تهیه محلول لوله بازکن خانگی بی ضرر

۱- جوش شیرین ۲- سرکه ۳- دستمال بزرگ یا تلمبه ۴- آب جوش

/V/

مراحل ساخت محلول لوله بازکن خانگی

  1. در ابتدا مقداری جوش شیرین را در لوله مسدود شده بریزید، توجه داشته باشید جوش شیرین را بدون حل کردن و به صورت خشک داخل لوله گرفته شده بریزید.
  2. بعد از اینکه جوش شیرین را داخل لوله مسدود شده ریختید، به میزان نصف فنجان سرکه داخل لوله بریزید.
  3. بعد از ریختن سرکه بلافاصله با تلمبه یا دستمال پارچه ای راه لوله را ببندید تا هیچ چیز نتواند به داخل لوله وارد یا خارج شود. علت انجام این کار این است که واکنش بین جوش شیرین و سرکه منجرب به بروز یک آتشفشان کوچک شده که اگر سر لوله باز باشد از این محل خارج می شود ولی شما با نگه داشتن پارچه در مسیر لوله و مسدود کردن راه خروجی آن، مانع از خارج شدن این مواد می شوید. بهتر است بدانید این مرحله اصلی ترین مرحله در استفاده از محلول لوله بازکن خانگی می باشد.
  4. مدت زمانی که باید این محلول را در لوله مسدود شده نگه دارید، ۳۰ دقیقه می باشد. در مرحله آخر بعد از گذشت ۳۰ دقیقه می توانید پارچه را بردارید و آب جوش را به آرامی در داخل لوله بریزید.

توجه داشته باشید که بعد از اتمام این مراحل اگر همچنان لوله مسدود بود می توانید دوباره همین مراحل را تکرار کنید تا لوله کاملا باز شود، محلول لوله بازکن بی خطر خانگی به راحتی در منزل ساخته می شود و نیاز به هیچ گونه دستگاه یا عملیات خاصی نیست. استفاده از این محلول لوله بازکنی بی خطر بهترین و راحت ترین راه برای رفع گرفتگی لوله می باشد.

/A/

پیامی بنویسید